Jak uniknąć wszawicy łonowej?

 Kiedy człowiek uświadamia sobie, że jest nosicielem wszy, może sobie zacząć zadawać pytania typu dlaczego ja albo czy można było się uchronić przed pasożytami. Są różne rodzaje wszawicy, więc w niektórych przypadkach można zastosować odpowiednie środki prewencyjne. Jeśli problemem jest wszawica łonowa, wówczas przede wszystkim należy zachować ostrożność w kontaktach z innymi osobami. Szczególnie odnosi się to do kontaktów intymnych, seksualnych, kiedy wszy nie mają żadnych trudności, by przejść z jednego ciała na drugie.

Trzeba także pamiętać o tym, by zachować czujność, zwłaszcza jeśli mieszka się z innymi osobami. Należy również zadbać o to, by każdego dnia wycierać się wyłącznie w swój ręcznik, który nie styka się z ręcznikami innych domowników. Podobną ostrożność warto zachować w przypadku garderoby. Dbać o to, by rzeczy osobiste, w tym bielizna, nie stykały się z odzieżą i przedmiotami codziennego użytku innych ludzi. Znacznie trudniej też nabawić się wszawicy łonowej, kiedy ma się wydepilowane miejsca intymne, co także warto mieć na uwadze. Nie można również zapominać o dbałości o czystość w całym pomieszczeniu, w tym o odkurzaniu, częstej zmianie pościeli i regularnej zmianie swojej odzieży.

Niemniej istotna jest oczywiście troska o własną higienę, w tym o higienę intymną. Warto również przyglądać się swojemu otoczeniu, czy nikt dziwnie się nie zachowuje, nie ma jakiś tików nerwowych, czy też potrzeby, by co jakiś czas się podrapać. Wiedząc natomiast o tym, że dana osoba może być potencjalnym zarażonym, należy się od niej odizolować. Trzeba bowiem zdawać sobie sprawę z tego, iż pomimo tego, że wszy łonowe żyją głównie na ciele swojej ofiary, mogą również przebywać na ubraniu, podobnie jak jaja, które składają. Czasem więc nawet przelotne zbliżenie się do osoby zarażonej może przyczynić się do zakażenia.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *