Jak leczyć wszawicę łonową

Leczenie wszawicy

Wszy, chociaż często kojarzą się z różnymi powiedzeniami i brakiem dbałości o higienę, wciąż stanowią poważny problem. Zarazić się nimi można w każdym miejscu publicznym i najczęściej ma się styczność z wszawicą w dzieciństwie. Może być jednak równie dokuczliwa dla osób dorosłych.

Wszelkie intymne choroby, z jakimi ludzie się borykają, są zwykle objęte tabu. Tak też dzieje się wtedy, gdy okazuje się, że to wszawica łonowa jest przyczyną okropnego swędzenia, któremu nijak nie można zaradzić. Trzeba się liczyć z tym, że wszy na ciele człowieka żyją nawet do 35 dni i w tym czasie mogą złożyć setki jaj, czyli gnid, z których wylęgną się kolejne pasożyty. Zatem najważniejsze w tej chorobie jest to, by szybko reagować, gdyż im wcześniej zastosuje się odpowiednią kurację, tym będzie ona bardziej skuteczna.

Najczęściej chory zwleka z leczeniem z dwóch przyczyn – po pierwsze nie wie, że ma wszy i myśli, że jest to albo uczulenie, albo grzybica. Po drugie, jak już wspomniano, jest to choroba objęta tabu, więc niektórzy mogą się krępować wizytą u lekarza, czy w aptece. Trzeba jednak pamiętać, że jest to problem, na jaki cierpi wielu ludzi, a wyleczyć się można tylko poprzez zastosowanie odpowiednich preparatów. Zwykłe szampony i dbanie o higienę intymną niestety nie wystarczą.

Sprawdź także: Uniknij niepotrzebnego bólu. Problem wrastających paznokci.

Kiedy już ma się do czynienia z wszawicą łonową, należy zaopatrzyć się w farmaceutyk zawierający dimetykon. Jest to substancja, która momentalnie dusi zarówno wszy, jak i gnidy, a przy tym jest nieszkodliwa dla człowieka i nie podrażnia skóry. Stosując taki preparat można liczyć na stuprocentową skuteczność. Jednorazowe użycie jest w pełni wystarczające, jednak tylko wtedy, gdy zadba się również o higienę w swoim mieszkaniu. Mianowicie należy wygotować przedmioty codziennego użytku, a także wyprać pościel, odzież i dokładnie odkurzyć wszystkie pomieszczenia.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *