Kremy na rozstępy – jaki krem wybrać? Który jest najlepszy?

Bardzo często można spotkać się z opinią, że kremy na rozstępy nie pomagają nikomu poza właścicielami dużych firm kosmetologicznych. Najczęściej słyszanym zarzutem jest to, że kremy nie są w stanie przejść przez barierę skórną i ich działanie jest znikome lub całkowicie zerowe.

Przyjrzyjmy się jednak, czy faktycznie tak jest i czy tysiące osób, którym kremy na rozstępy pomogły to jedynie zbieg okoliczności.

Czy krem na rozstępy może pomóc?

W medycynie preparaty aplikowane na skórę są stosowane już od wielu lat. Leczone są w ten sposób bóle mięśni i stawów, a nawet takie choroby jak atopowe zapalenie skóry, czy łuszczyca. Udowodnione zostało w licznych badaniach, że substancje zawarte w kremie i maści są w stanie przejść przez barierę skórną i wywołać efekt terapeutyczny nie tylko w okolicznej tkance, ale także ogólnoustrojowo. Dlatego wiemy już dziś, że jeśli krem na rozstępy zawiera odpowiednie składniki, to jest w stanie wpływać korzystnie na leczenie uszkodzeń powstałych w skórze.

Negatywna opinia na temat kremów może wynikać jeszcze z jednego faktu. Terapia za ich pomocą powinna trwać minimum kilka tygodniu. Tyle średnio czasu skóra potrzebuje na wytworzenie nowych włókien kolagenowych i elastycznych. Jedynie stosując kremy dwa razy dziennie przez kilka tygodni można osiągnąć zadowalający efekt i pozbyć się rozstępów.

Jaki jest najlepszy krem dostępny obecnie na rynku?

strialys krem na rozstępy

Strialys – dobry krem na rozstępy.

Na półkach sklepowych znajduje się wiele preparatów i kosmetyków, które zapewniają skuteczność. Prawda jest jednak taka, że większość z nich przepełniona jest syntetycznymi wypełniaczami, które dodawane są po to, aby ich cena była bardziej konkurencyjna. Jeśli butelka z kremem w 75% przepełniona jest emulgatorami, silikonami oraz sztucznymi barwnikami to nie zostaje zbyt wiele miejsca na substancje aktywne, które odpowiadają za efekt leczenia.

Warto zatem wybierać produkty, które zawierają jak największą ilość składników o udowodnionym działaniu terapeutycznym . Jednym z takich kosmetyków jest krem na rozstępy Strialys. W pojedynczej buteleczce znajduje się 100% naturalnych substancji. Każda z nich ma inne działanie terapeutyczne na skórę, jednak stanowią one całość zapewniając kompleksową pomoc w walce z rozstępami.

Krem  pomimo, że jest droższy od konkurencyjnych preparatów to zapewnia on bardzo dobre efekty terapeutyczne. W jego składzie brak jest sztucznych wypełniaczy. Kupując krem  płacisz jedynie za substancje, które pomogą w walce z rozstępami.

Jakie składniki wpływają korzystnie w walce z rozstępami?

Dobre kremy na rozstępy muszą zawierać odpowiedni rodzaj i stężenie składników odżywczych. Najlepsze z nich mają w swoim składzie:

 • proteiny jedwabiu – składnik zwalczający wolne rodniki oraz poprawiający elastyczność skóry
 • kofeinę – ten popularny składnik znalazł zastosowanie w leczeniu rozstępów, gdyż pobudza on krążenie w tkance oraz zwiększa elastyczność i jędrność skóry
 • ekstrakt z bluszczu pospolitego – bez tego składnika wszystkie inne substancje nie mogłyby tak skutecznie działać na tkankę. Wpływa on na zwiększenie przepuszczalności skóry dla innych składników
 • ekstrakt ze świecznicy groniastej – silnie nawilżający składnik, który wspomaga dodatkowo walkę z wolnymi rodnikami
 • ekstrakt z żeń-szenia właściwego – sprawia, że skóra jest bardziej gęsta i odporna na uszkodzenia
 • ekstrakt z kociego pazura – poprawia mikrokrążenie, aby niezbędne składniki odżywcze lepiej docierały w miejsce uszkodzenia

Czy olejek na rozstępy działa?

Na podstawie dowodów naukowych można z całą pewnością stwierdzić, że olejek na rozstępy na piersi, uda, brzuch i pośladki są skuteczne i pomagają w leczeniu. Warto jednak pamiętać, że ważne jest wczesne rozpoczęcie terapii. Kremy przynoszą najlepsze efekty, kiedy rozstępy mają barwę czerwoną. W przypadku białych rozstępów działanie kremów faktycznie może być niewystarczające.

This article has 6 comments

 1. -|Ilona|- Reply

  Noo w przypadku białych rozstępów to żaden krem na rozstępy nie jest w stanie pomóc, ale jak są jeszcze świeże to można całkiem dobrze zmniejszyć ich widoczność:). Jestem na to żywym dowodem.

 2. Olgaaa Reply

  Mi niestety nie pomógł żaden krem na rozstępy… u mnie w rodzinie wszyscy mają rozstępy. Wszystko to geny i nic poza tym. Jak mam mieć rozstępy to będą. No, ale jak to mówią nie ma co się poddawać i próbować. Całkiem możliwe, że akurat na nasza skórę taki krem będzie miał super działanie.

 3. Nina Reply

  Ja sobie bardzo chwalę Strialys. Jest to genialny krem i jak zacznie się go używać podczas gdy rozstępy są jeszcze świeże to efekt naprawdę będzie zadowalający:)

 4. muza-meduza Reply

  Ciężka sprawa z tymi rozstępami. Dobre kremy,które chodź częściowo działają są mega drogie i mnie na nie nie stać. Zazdroszczę mamą, które nie mają problemów z rozstępami 🙂

 5. koala213 Reply

  Ja już mam dość tych rozstępów i wszystkich kremów idę na zabieg i tyle.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *