Depilacja laserowa – zadbaj o gładkie ciało

Depilacja laserowa gwarantuje trwałość wygładzonego ciała. Problem owłosienia jest zmorą nie tylko dla kobiet zmagających się z hirsutyzmem. Każda kobieta chce czuć się pewnie i komfortowo, nie zaprzątając sobie głowy codziennym goleniem. Na jakich obszarach ciała może być wykonana depilacja laserowa? Bikini, ręce, nogi, pachy, kark czy szyja – wszystkie te miejsca poddaje się technologicznemu działaniu.

Laser Vectus – jakie technologie zastosowano?
Technologia Korzyści
Advanced Contact Cooling Zmniejszenie bólu i zapobieganie poparzeniom poprzez chłodzenie
Czytnik Skintel Pomiar aktywnej melaniny – większa skuteczność i bezpieczeństwo
Fototermoliza selektywna Precyzyjne działanie lasera – większa efektywność zabiegów

DEPILACJA LASEROWA – WARTO, PONIEWAŻ…

Depilacja laserowa jest obecnie najbardziej nowoczesnym i najbardziej skutecznym zabiegiem pozbywającym się
Skuteczna depilacja laserowa pach.owłosienia. To lepsze niż jednorazowe maszynki, elektryczne depilatory, wosk czy plastry. Dlaczego? Tradycyjne metody wywołują zaczerwienienia, zranienia, świąd czy zapalenie mieszków włosowych. Depilacja laserowa jest bezpieczna i przyjazna skórze.

Można ją wykonać tylko raz, by już zobaczyć efekty. Dla najlepszego rezultatu zaleca się jednak serię zabiegów – od 4 do 6. Niektóre osoby mają na tyle silne owłosienie (z powodów np. genetycznych), że o usuwanie włosów muszą dbać każdego dnia. Oferta medycyny estetycznej odciąża i pozwala zaoszczędzić dużo czasu.

„Depilacja laserowa pach oraz pozostałych miejsc wymaga od ciała przygotowania – przede wszystkim nie mogą być one suche i podrażnione.  Świeże opalenizny nie są kwalifikowane do zabiegu. Z tego powodu pacjentki najczęściej decydują się na depilację laserową zimą.” – mówi Justyna Masal, kosmetolog z Clinica Cosmetologica.

Jak pielęgnować skórę krótko po przebytej depilacji? Warto postawić na:

 • kremy pielęgnacyjne – np. z panthenolem.
 • unikanie opalania, solarium lub stosowanie kremów z wysokim filtrem chroniącym przed promieniowaniem UV.
 • unikanie wizyt na basenie.
 • unikanie gorących kąpieli w wannie.
 • unikanie dezodorantów, antyperspirantów i innych środków mogących podrażnić i otrzeć ciało.
 • unikanie zbyt intensywnych, potliwych treningów fizycznych.

Depilacja laserowa Gdańsk – Zapomnij o goleniu i depilacji raz na zawsze!

WRASTAJĄCE WŁOSKI – KONIEC PROBLEMÓW

Wrastające włoski to problem standardowych metod golenia. Maszynki podrażniają naskórek, który staje się gruby i szorstki. W takiej sytuacji nowo rosnące włosy nie wydostają się na zewnątrz i przyjmują postać czarnych kółek. Najlepszymi środkami walki będą delikatne peelingi, kwas mlekowy i – niestety nie dla każdego – depilacja laserowa.

Przeciwwskazania obejmują grupę osób z infekcjami i chorobami skóry. Dotyczą także pacjentów na antybiotykoterapii lub hormonalnej kuracji zastępczej. Wszelkiego rodzaju skłonności do: alergii, wyprysków, blizn, zaczerwienień, obrzęków, trzeba zgłosić specjaliście podczas osobistej konsultacji przed zabiegiem.

CZY DEPILACJA LASEROWA BOLI? ZNIECZULENIA NIE MA

Trudno jednoznacznie określić czy depilacja laserowa boli, dopóki samemu nie skorzysta się z zabiegu. Próg odczuwania bólu i wrażliwość skórna jest u każdego człowieka inna. Laserowa depilacja nie wymaga znieczulenia, ponieważ u większości pacjentów nie występuje ból. Pojawia się jednak dyskomfort, przede wszystkim tam, gdzie skóra jest najbardziej delikatna – w miejscach intymnych. Reakcje ciała są kwestią indywidualną, choć ogólnie zabieg pozostaje bezpieczny.

LASER DO DEPILACJI VECTUS – POLECANY PRZEZ SETKI KOBIETDepilacja laserowa ciała.

Laser do depilacji Vectus jest wybierany ze względu na skuteczność, bezpieczeństwo i wysoką jakość. Działa na każdej skórze, z każdym typem owłosienia. Jego aktywność i efekty jakie może przynieść poświadczone zostały certyfikatem FDA. Vectus składa się z głowicy, którą można dobrać według konkretnego miejsca – mniejszego lub większego.

Wysyła falę długości 810 nm i dokładnie trafia w barwnik włosa. Jest wyposażony w czytnik melaniny Skintel, który przykłada się bezpośrednio do ciała pacjenta, by odczytać poziom melaniny. Dzięki temu następuje indywidualne dobranie parametrów zabiegu.

DEPILACJA LASEROWA – OPINIE POZYTYWNE

Depilacja laserowa opinie budzi dobre, ponieważ każda kobieta marzy o gładkim ciele, szczególnie na nogach. Pacjentki, które wypróbowały metodę laserową, opowiadają o tym jak zmieniła ich życie.

Rezygnacja ze standardowego golenia jest znacząca dla poprawy nastroju i wzrostu pewności siebie. Plażowanie, biwaki w lesie, treningi na pływalni czy regularne sesje zdjęciowe – każde z tych przykładowych aktywności wymaga od kobiety wydepilowanego ciała, gotowego na widok i ocenę ze strony innych ludzi. Depilacja laserowa daje wygodę trwałości, co sprawia, że nie trzeba zamartwiać się i pamiętać o usuwaniu włosów. Nawet założenie zwykłej, letniej sukienki jest bezproblemowe i łatwe, oszczędza czas i nie budzi ryzyka zranienia żyletką.

Nawet jeśli ktoś lubi standardowe golenie, zawsze może okazać się ono niedokładne – w profesjonalnym zabiegu laserowym, nie ma takiej możliwości. Cały obszar skórny wskazany do wygładzenia, ulega całkowitemu usunięciu owłosienia. Kobiety zauważają satysfakcjonujące efekty już po pierwszym, czasami drugim zabiegu, co motywuje do działań i dodaje życiowej energii.

This article has 4 comments

 1. larasa55 Reply

  strasznie mnie denerwuje golenie nóg zwykłą maszynką. Ostatnio zaczęłam rozważać depilację laserową, ale to znowu duże koszty. Chyba trzeba będzie zacząć oszczędzać i sobie odkładać na zabieg.

 2. 1skierka Reply

  aby depilacja laserowa była skuteczna trzeba skorzystać z dobrego gabinetu. Pochodzę z Trójmiasta i długo szukałam odpowiedniego miejsca. Wybrałam Clinica Cosmetologica w Gdańsku i jestem mega zadowolona z efektów!

 3. ladadra-442 Reply

  jak bym miała 100% gwarancje, że po depilacji laserowej włoski mi już nie odrosną to chętnie bym z niej skorzystała 😛

 4. SoWa Reply

  dzisiaj kliniki medycyny estetycznej posiadają nowoczesny sprzęt do depilacji laserowej, który pozwala na bezbolesną depilację ciała. Ja jedyne co odczuwałam podczas zabiegu to lekki dyskomfort. Nie ma się czego bać:)

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *