Zabiegi i pielęgnacja cery naczynkowej

Cera naczyniowa może stanowić poważny problem skóry zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Może być podstawą do powstawania pajączków, rumienia lub nawet trądziku różowatego. Mimo iż na początku stanowi tylko defekt na twarzy, później mogą wystąpić objawy takie jak ból lub pieczenie. Leki przepisane przez lekarza – specjalistę nie zawsze są w stanie pomóc. Wtedy jedynym wyjściem staja się zabiegi dla cery naczynkowej.

Jej pielęgnacja opiera się głównie na unikaniu gorących kąpieli. Szczególnie odradzane jest jeżeli zdecydujemy się na poniższe zabiegi na cerę naczynkową.

QuadroStar Pro Yellow

Laser, najczęściej o długości światła 577nm, wnika w skórę i oddziałuje na hemoglobinę. W ten sposób naczynka krwionośne są obkurczane, a rozszerzone naczynka zamykane. Szczególną zaletą zabiegu jest to, że działa bez podrażniania skóry. Jest również bezbolesny, nie wymaga znieczulenia, a po nim można wrócić do wykonywania codziennych czynności z uwzględnieniem unikania nadmiernej ekspozycji na słońce. Dzięki temu po serii od 1 do 5 zabiegów można oczekiwać efektów, takich jak zmniejszenie widoczności naczynek oraz ich wzmocnienie, których czas utrzymania się zależy indywidualnie od pacjenta i jego skali problemu.

VariLite

Zabieg zamykania naczynek laserem diodowym polega na nagrzaniu naczynek do odpowiedniej temperatury, co skutkuje obkurczeniem i zamknięciem naczynek. Laser VariLite w bezpieczny sposób dobiera wysokość temperatury tak, aby nie doszło do poparzeń lub uszkodzeń. Widoczność naczynek może zostać zredukowana na rok bądź trwale. Należy powtórzyć zabieg od 2-6 razy, aby efekty się utrzymały.

Harmony XL Dye VL

Głowica Dye VL posługuje się światłem o długości od 500-600 nm. Wiązka lasera łączy się z melaniną i oxyhemoglobiną, zamykając naczynka. Zabieg działa na skórę, rozjaśniając ją i zmniejszając widoczność naczynek. Jest to bezbolesna procedura, którą należy powtarzać co 1-4 tygodnie i przebyć serię od 4-8 zabiegów.

Zabiegi głowicą Hot-Cold

Zabiegi polegają na wykonywaniu masażu głowicą Hot-Cold, która zmienia temperaturę i stymuluje skórę ciepłem i zimnem. Następuje gimnastyka naczyń krwionośnych, które na zmianę rozszerzają się i obkurczają. Dzięki temu naczynka wzmacniają się, co zapobiega ich pękaniu w przyszłości. Rozszerzone naczynka obkurczają się, pozostawiając skórę gładką, wzmocnioną i bez widocznych defektów w postaci pajączków lub też przebarwień. Zabieg nie wymaga znieczulenia, jest bezbolesny a efekty utrzymują się około 3 miesięcy po skończeniu serii od 4-6 zabiegów.

Ultradźwięki

Za pomocą głowicy emitującej dźwięki o wysokiej częstotliwości składniki aktywne zawarte w starannie dobieranych do pacjenta ampułkach są w stanie się wchłonąć. Następuje pobudzenie zdolności regeneracyjnych skóry oraz produkcji kolagenu i elastyny. W zależności od problemu dobierane są odpowiednie substancje: do cery naczynkowej używa się ampułki z witaminą C. Dzięki niej naczynka krwionośne zostają obkurczone i wzmocnione. Do zabiegu nie jest konieczne znieczulenie, gdyż zabieg jest bezbolesny. Ma formę masażu, który trzeba powtórzyć od 4-6 razy, aby efekty utrzymały się od 3-6 miesięcy.

Warto zwrócić uwagę na to, że w gabinetach Clinica Cosmetologica masz niepowtarzalna okazję na zapis na darmowe konsultacje przed zabiegiem, gdzie profesjonalny kosmetolog doradzi ci właściwy sposób pielęgnacyjny.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *