Na czym polega depilacja laserowa?

Nowoczesny laser to obecnie najskuteczniejsza i najbezpieczniejsza metoda na trwałą depilację niepożądanego owłosienia. Promień laserowego światła za pomocą barwnika – melaniny, wnika do mieszka włosowego, powodując jego trwałą destrukcję. Najlepsze wyniki przynosi depilacja laserowa stosowana na ciemne włosy przy relatywnie jasnej skórze. Opinie o depilacji laserowej w Gdyni (więcej tutaj: http://vectusgdynia.pl/mezczyzni/) ze strony klientów, którzy skorzystali z tego zabiegu, skłaniają do optymizmu – pod warunkiem, że zabieg zostanie wykonany sprzętem odpowiednio wysokiej klasy w profesjonalnym gabinecie.

Czy depilacja laserowa boli?

Działanie lasera opiera się na wykorzystaniu wysokiej temperatury, dlatego usuwanie włosów laserem może powodować ból i pieczenie. Aby je wyeliminować, nowoczesne urządzenia do laserowej depilacji zaopatrzone są po pierwsze – w czytnik poziomu melaniny, który zapobiega oparzeniom poprzez precyzyjny dobór mocy lasera do rodzaju skóry, po drugie – w chłodzącą głowicę szafirową, zapewniającą maksymalny komfort podczas zabiegu.

Ile zabiegów depilacji laserowej trzeba wykonać?

Efekty depilacji laserowej widać już po pierwszym zabiegu – każdorazowo usunięte zostają wszystkie włosy będące w fazie wzrostu, czyli ok. 30% całego owłosienia. Powtórzenie zabiegu 4-6 razy gwarantuje, że do 96% włosów zostanie trwale zniszczonych. Odstępy między zabiegami wynoszą od 4 do 10 tygodni, w zależności od depilowanej części ciała. Należy pamiętać, że tempo wzrostu włosa jest zawsze kwestią indywidualną. Z powodu zaburzeń hormonalnych, chorób i innych przyczyn włosy mogą pojawić się ponownie – wówczas po kilkunastu miesiącach konieczne jest wykonanie tzw. zabiegu przypominającego.

Jak przygotować się do depilacji laserowej?

Miesiąc przed zabiegiem należy zrezygnować z usuwania włosów pęsetą, depilatorem i woskiem – można je jedynie golić albo użyć kremu do depilacji. Skórę należy zabezpieczać silnym filtrem SPF. Konieczne jest odstawienie kosmetyków z witaminą A, C i kwasami owocowymi. Dwa tygodnie przed zabiegiem należy zrezygnować z peelingów. Do zabiegu skóra ma być czysta, ogolona i niczym nie posmarowana.

Przeciwwskazania do depilacji laserowej

Nie każdy może poddać się zabiegowi usuwania owłosienia laserem. Choroby nowotworowe, cukrzyca, epilepsja, łuszczyca, bielactwo, opryszczka i inne choroby skórne, terapia antybiotykami i niektórymi rodzajami leków, stosowanie ziół fotouczulających (np. dziurawiec, nagietek, rumianek) oraz przebyte niedawno zabiegi chirurgiczne to zdecydowanie przeciwwskazania do depilacji laserowej. Również świeżo opalona skóra nie powinna być poddawana zabiegowi.

Depilacja laserowa a ciąża

Ponieważ nie prowadzono badań wykluczających jednoznacznie negatywny wpływ lasera na rozwój płodu, depilacja laserowa w ciąży jest niewskazana. Również dyskomfort, który może pojawić się podczas zabiegu i podrażnienia skóry są niewskazane dla przyszłej matki.

Skutki uboczne depilacji laserowej

Przy obecnie stosowanej, nowoczesnej technologii oparzenia po depilacji laserowej raczej się nie zdarzają. Skutkiem ubocznym może być jednak zaczerwienienie i podrażnienie naskórka. Najczęściej znika ono samoczynnie w ciągu kilku dni – zależy to od indywidualnej wrażliwości naskórka. Po zabiegu należy zrezygnować z sauny, basenu i gorących kąpieli oraz kosmetyków zawierających alkohol. Wydepilowana skóra wymaga ochrony przed słońcem przez co najmniej miesiąc.

Depilacja laserowa – cena

Chociaż koszt depilacji laserowej może wydawać się wysoki, to w porównaniu z rocznymi wydatkami na inne środki do tymczasowego usuwania owłosienia, zabieg ten wydaje się opłacalny – szczególnie, gdy weźmie się pod uwagę zaoszczędzony czas i poczucie komfortu. Średni cena laserowej depilacji twarzy to ok. 300 zł, nóg – ok. 600 zł. Warto śledzić promocje i korzystne pakiety, które często oferują gabinety kosmetyczne.

Więcej informacji na stronie Clinica Cosmetologica Gdynia

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *