Tempo starzenia się skóry to kwestie indywidualne natomiast zauważa się, iż zazwyczaj pierwsze oznaki tego nieuchronnego procesu pojawiają się około 25 roku życia. Oczywiście, wiele zależy od dotychczasowej pielęgnacji skóry, warunków środowiskowych, stylu życia, diety a nawet predyspozycji genetycznych. Statystyki jednak jasno potwierdzają, iż pierwsze zmarszczki zauważymy na swojej twarzy jeszcze przed 30- tką.

Nie jest to pocieszająca informacja natomiast pozytywnym jest fakt, iż ze zmarszczkami można dzisiaj skutecznie walczyć. Chociaż skóra starzeje się wskutek niewystarczającej produkcji kolagenu i kwasu hialuronowego, czyli naturalnych substancji wydzielanych przez organizm to można nieinwazyjnie pobudzać te procesy i dbać o naturalną regenerację skóry.

Świetnie nadają się w tym celu zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Ta niegdyś niedoceniana gałąź rynku, będąca połączeniem dermatologii, kosmetologii i medycyny dzisiaj staje się prawdziwą rewolucją. Pozytywnie na jej temat wypowiadają się na jej temat doświadczeni lekarze, którzy uznają pełną skuteczność zabiegów. Nowoczesna technologia, która jest tworem wiedzy, nauki, doświadczenia oraz techniki stała się dzisiaj zastępstwem dla operacji chirurgicznych, które wiązały się z ryzykiem licznych powikłań. Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej są w pełni bezpieczne dla pacjenta i co więcej, nierzadko jedna metoda jest w stanie zwalczać cały szereg problemów skórnych. Warto przy tym pamiętać, że zazwyczaj skuteczność ich realizacji widoczna jest po wykonaniu serii zabiegów.

 

Z jakich zabiegów korzystać w celu niwelowania zmarszczek?

Wiele zależy od typu skóry, natężenia oznak procesu starzenia się skóry czy ogólnych predyspozycji pacjenta. To lekarz dermatolog powinien przedstawić indywidualnie skierowaną ofertę zabiegów, które będą najbardziej skuteczne patrząc na dany problem. Zabiegi tego rodzaju zostaną profesjonalnie wykonane jedynie w klinikach medycyny estetycznej bądź gabinetach dermatologicznych. Lekarz, który je zaleca oraz wykonuje musi posiadać niezbędne uprawnienia, jakie zdobywa przechodząc liczne, profesjonalne szkolenia.

Uznaje się, iż doskonałe efekty uzyskać można po zastosowaniu serii zabiegów z wykorzystaniem laseroterapii. Laser Harmony XL NIR czy laser Palomar Emerge wydzielając wiązki światła prowadzi do wygładzenia skóry i pobudzania tkanek do naturalnej regeneracji. Należy tutaj zaznaczyć, że każdy zabieg nie trwa dłużej niż kilka minut i przebiega w pełnym komforcie dla pacjenta. Co więcej, laseroterapia nie wywołuje żadnych powikłań i od razu po zabiegu można wrócić do dotychczasowej aktywności. Skóra pacjenta może być co najwyżej zaczerwieniona jednak jej koloryt wraca do standardowego maksymalnie po kilku godzinach.

usuwanie zmarszczek laserem

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *