Trądzik różowaty nos

     Trądzik różowaty to bardzo trudna do wyleczenia jednostka chorobowa. To schorzenie, które uaktywnia się najczęściej u kobiet będących w okresie menopauzalnym. U podłoża rozwoju choroby leżą przede wszystkim zmiany, a także zaburzenia hormonalne. Jednakże postać trądzika różowatego pojawiająca się na obszarze nosa częściej dotyczy mężczyzn niż kobiet. Taka odmian choroby przyczynia się do powstania silnych przerostów oraz dużego gromadzenia się łoju w tych obszarach.

Jak wygląda trądzik różowaty na nosie?

acnerose płyn     U większości pacjentów choroba ta uaktywnia się w centralnej części twarzy. W związku z tym duża predyspozycja nosa do powstawania tam zmian trądzikowych jest zrozumiała. Znajduje się w nim bowiem bardzo dużo gruczołów łojowych, a ponadto naczyń krwionośnych. Ponadto także jest to taka część twarzy, która jest najczęściej wystawiana na działanie czynników zewnętrznych, takich jak silne mrozy, wiatr czy słońce. W związku z powyższym dla lepszej ochrony swojego nosa przed uaktywnianiem się na nim objawów trądzika różowatego należy przestrzegać kilku ważnych zasad. Ważną kwestią w tym zakresie jest unikanie częstego oraz intensywnego złuszczania naskórka w danym obszarze. Ponadto zwrócić należy uwagę na stosowane kremy, które muszą dysponować prostym, naturalnym składem. Nie powinny zatem zawierać żadnych barwników, ulepszaczy, konserwantów oraz zapachów. Dla rozwiązania problemu jakim jest trądzik różowaty, nos powinien być chroniony w taki sposób, aby nie dopuścić do rozwoju choroby łojotokowej podskórnej. Można to uzyskać przez prawidłowe zabiegi kosmetyczne, a także preparaty takie jak olej rycynowy. Powodują one wypalanie pierwszych krost oraz grudek, a także niszczenie beztlenowego środowiska dla rozwoju drobnoustrojów. Ważna jest także ochrona nosa przed działaniem czynników atmosferycznych, czyli wiatrem, słońcem oraz mrozem. Gdyż czynniki te powodują pękanie naczynek krwionośnych, co powoduje wymuszenie uaktywnienia się rumienia. W przypadku choroby, którą jest trądzik różowaty, nos musi być szczególnie chroniony przed zimą oraz słońcem. W tym celu wykorzystać można gęste kremy zawierające filtry UV. Należy także unikać spożywania alkoholu, palenia papierosów oraz nadużywania kawy. Ważną kwestią jest unikanie pocierania oraz wycierania miejsc dotkniętych przez trądzik różowaty. Należy także rezygnować z kontaktu z chlorowaną wodą, a więc konieczna jest rezygnacja z basenu, ponadto z sauny oraz jacuzzi.

Jak wyleczyć trądzik różowaty?

     Podkreślić należy fakt, że eliminacja wszystkich czynników powodujących podrażnienie lub będących alergenami nie jest w stanie całkowicie wyleczyć czy też wyeliminować niebezpieczeństwo wystąpienia trądziku różowatego. Istnieją bowiem przyczyny, które mają podłoże genetyczne, powodem tego mogą być także choroby immunologiczne oraz schorzenia  endokrynologiczne. Są też przyczyny, które bardzo trudno jest opanować. Takim przypadkiem jest stres, który mimo starań danej osoby i tak występuje, w żaden sposób nie daje się go opanować. W związku z tym, niezmiernie ważne jest to, aby konsultować swój stan ze specjalistą z dziedziny dermatologii lub ewentualnie z dobrym lekarze pierwszego kontaktu, które będzie umiał zalecić odpowiednie preparaty i kremy albo wskazać takie środki, które będą w stanie bardzo szybko wyeliminować trądzik różowaty pojawiający się na nosie osoby chorej. Wymienić tutaj można nie tylko antybiotyki albo tetracykliny ale także retinoidy albo metronidazol, charakteryzujące się niezwykle dużym potencjałem oraz skutecznością w przypadku dwóch pierwszych, delikatniejszych i łagodniejszych postaciach trądziku różowatego.

 

This article has 6 comments

 1. Midka-11 Reply

  Ja już dobre dwa lata zastanawiam się jak wyleczyć trądzik różowaty…Trądzik różowaty jest niestety paskudną odmianą trądziku i strasznie szpeci naszą twarz. Mój trądzikowy różowy nos wygląda jak u jakiegoś menela, który przez ostatni miesiąc chlał denaturat…

  • WnykaM Reply

   Oj znam ten ból. Ja na trądzik różowaty / acne roscea zaczęłam chorować w wieku 48 lat. Byłam u wielu dermatologów, ale przepisywane przez nich leki, maści były nieskuteczne i traciłam tylko pieniądze. Mąż był wściekły, ponieważ te produkty nie są tanie i powiedział mi, że w tym wieku to już nie ma co się przejmować wyglądem…burak. Po pewnym czasie koleżanka poleciła mi kompleksową kurację oferowaną przez Acnerose. Acnerose zapewnia w swojej ofercie całodobową pielęgnację skóry trądzikowej, która skutecznie usuwa objawy oraz przyczyny powstawania trądziku różowatego. Nie spodziewałam się, że produkt kupiony z internetu tak skutecznie pomoże mi walce z trądzikiem różowatym. Polecam serdecznie!

 2. Justa Reply

  Podczas walki z trądzikiem różowatym należy pamiętać również o unikaniu długotrwałego przebywania na słońcu, oraz należy zapewnić dobrą wentylację pomieszczeniu, w którym przebywamy, ponieważ trądzik różowaty zaostrza swoje objawy w dusznych pomieszczeniach.

 3. MilenaZŁysy Reply

  Prawda jest taka, że trądzik różowaty aktywowany jest przez wszystkie czynniki i mało możemy na to poradzić. Z własnych doświadczeń wiem, że nawet przebywanie w klimatyzowanym pomieszczeniu powoduje zaostrzenie objawów trądziku różowatego.

 4. NINA Reply

  Ja się zaczynam bać, że niedługo padnę następną ofiarą trądziku różowatego, ponieważ na mojej twarzy pojawiło się zaczerwienie w okolicach policzków. Od czasu do czasu mnie piecze i chyba również czuje minimalne zgrubienia..:(

  • czarna41 Reply

   Na twoim miejscu zgłosiłabym się do czym prędzej do dermatologa. Wcześniejsze wykrycie objawów trądziku różowatego z pewnością pozwoli na skuteczną kurację zwalczającą to paskudztwo.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *