Mezoterapia

Mezoterapia jest jednym z najpopularniejszych zabiegów estetycznych. W Polsce korzysta z nich coraz więcej kobiet, które chcą przede wszystkim zniwelować pierwsze oznaki starzenia skóry i cieszyć się zawsze młodym i zdrowym wyglądem. Mezoterapia jest zabiegiem wykonywanym z klinikach medycyny estetycznej bądź gabinetach dermatologicznych. Coraz częściej zastępuje tradycyjną operacje plastyczną bowiem nierzadko efekty są podobne a jednak pacjent nie jest narażany na ryzyko powikłań. Co więcej, skóra po zabiegu wygląda naturalnie, nie przypomina maski, co niestety często zdarza się właśnie w wyniku operacji przy wykorzystaniu skalpela.

 

Zalety mezoterapii

 

Celem mezoterapii jest przede wszystkim odżywienie skóry – właśnie dlatego zabieg ten stosowany jest chociażby profilaktycznie, w celu utrzymania dobrego wyglądu. Zabieg ten sprawia także, że pierwsze oznaki starzenia zostają zniwelowane – zmarszczki zostają wygładzone a skóra idealnie napięta. To nie wszystko bowiem mezoterapię stosuje się także w celu usuwania blizn i rozstępów a nawet pomarańczowej skórki. Co więcej, zabieg tego rodzaju wykazuje świetne efekty lecznicze, warto tutaj wspomnieć chociażby o leczeniu łysienia przy wykorzystaniu tej metody.

 

Przebieg zabiegu

 

Sam zabieg trwa kilkanaście minut. Polega na ostrzykiwaniu skóry, która ma być poddana odnowie. W skórę właściwą zostaje wstrzyknięty specjalnie dobrany preparat z witaminami – lekarz dobiera skład patrząc na stan skóry oraz oczekiwania pacjenta. Składniki będą inne jeśli naszym celem jest zniwelowanie zmarszczek a jeszcze inne jeśli chcemy pozbyć się cellulitu. Skóra zostaje nakłuwana mikro igiełkami, w kilkunastu miejscach (w zależności od obszaru) a w miejsce nakłuć wstrzyknięty jest odżywczy koktajl. Efekty są widoczne niemal natychmiast jednak na te ostateczne trzeba poczekać kilka dni. Zabieg jest praktycznie bezbolesny, nie występują po nim żadne powikłania. Skora wrażliwa może być przez pierwsze godziny po mezoterapii nie co zaczerwieniona a pacjent może odczuwać mrowienie natomiast jest to chwilowy skutek uboczny.

Szukasz zabiegu mezoterapii? Sprawdź: Mezoterapia w Gdańsku

 

Mezoterapia a bezpieczeństwo

 

Mezoterapia jest zabiegiem niechirurgicznym a więc w pełni bezpiecznym. Nie ma zagrożenia co do działania substancji odżywczych bowiem każdy preparat dobierany jest indywidualnie dla każdego pacjenta. Uprzednio przeprowadzany jest wnikliwy wywiad z pacjentem, lekarz dokonuje też szczegółowej oceny stanu skóry. Jeśli zostaną zachowane najlepsze standardy wykonywania tego rodzaju zabiegu, pacjent może pozbyć się jakichkolwiek obaw.

 

Czy istnieją przeciwwskazania do wykonania zabiegu?

 

Z mezoterapii nie mogą korzystać kobiety ciężarne, cukrzycy i osoby cierpiące na nowotwory. Lekarz nie wykona zabiegu jeśli w miejscu iniekcji występuje stan zapalny skóry, zakażenie, infekcja, aktywna opryszczka czy choroby, takie jak grzybica skóry bądź łuszczyca. Przeciwwskazaniem jest też otwarta rana. Najczęściej lekarze nie wykonują też zabiegów tego rodzaju osobom poniżej 25 roku życia – to przeważnie od tego momentu skóra traci naturalny kolagen i kwas hialuronowy i pojawiają się pierwsze oznaki starzenia.

http://naszezdrowie.org.pl/zabiegi/mezoterapia/

http://www.artykulynazdrowie.net.pl/zabiegi/mezoterapia/
http://artykulynazdrowie.pl/zabiegi/mezoterapia/

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *