Większość z nas się z nim zmaga, jednak czy wiemy, czym tak naprawdę jest i jak powinnyśmy walczyć z cellulitem? Dzisiaj przedstawimy wam sposoby masażu, dzięki którym poprawi się krążenie w dotkniętych efektem pomarańczowej skórki obszarach ciała.

Czym jest Cellulit?

Możemy bez wątpienia uznać, że cellulit jest chorobą, która spotyka większość kobiet. Teraz, kiedy zbliża się lato, problem ten staje się jeszcze bardziej dotkliwy, zważywszy na to, że coraz ciężej będzie ukryć nam gromadzące się pod skórą grudki tłuszczu. Lipodystrofia (cellulit) pojawia się najczęściej u kobiet po okresie dojrzewania. Dolegliwości mogą również nasilić się w czasie ciąży, przy zaburzeniach gospodarki hormonalnej oraz w okresie menopauzy. Efektem cellulitu jest pofałdowana, nierówna powierzchnia skóry. Mogą również pojawić się widoczne zgrubienia oraz bolesne guzki.

Jaki masaż wykonywać?

Niestety masaż mający na celu walkę z cellulitem nie należy do najprzyjemniejszych. Aby osiągnąć efekt polepszonego krążenia, musimy wkładać w niego dużo siły i wykonywać go systematycznie. W przypadku cellulitu, który pojawia się na naszych nogach, masaż powinien być wykonywany w kierunku od kolana do pachwiny. W pierwszym etapie, przy pomocy zaciśniętych dłoni, musimy mocno przyciskając masować skórę (tak, aby zrobiła się czerwona). W kolejnym etapie, łapiemy fałdy skórne i również przesuwamy je ku górze. Podobnie jest w przypadku masażu brzucha. Pamiętajmy jednak, aby masaż wykonywany był zgodnie z kierunkiem pracy jelit. Sprawdź też dietę na cellulit: Jaka dieta i jadłospis na cellulit?

Z jakimi kremami powinnyśmy wykonywać masaż antycellulitowy?

Chociaż masaż sam w sobie może przynieść naszej skórze zbawienne skutki, najlepiej stosować go razem z kremem zawierającym wyciąg z kasztanowca zwyczajnego (zawierający escynę) oraz kofeinę. Jednym z takich produktów jest krem Vialise. Jeśli zastosujecie takie połączenie, szanse na poprawę wyglądu waszej skóry z pewnością wzrosną. Przeczytaj jakie kosmetyki używać na http://kremynacellulit.com.pl/najlepsze-kosmetyki-na-cellulit-podpowiadamy/

Chociaż walka z nim jest trudna, zazwyczaj systematyczna praca, odpowiednia dieta i duża ilość przyswajanej dziennie wody przynoszą oczekiwany skutek. Dlatego nie możemy się poddawać. Pamiętajmy, że skóra jest naszym największym organem i jemu również należy się nasza uwaga.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *