Dlaczego postawić na laserowe leczenie żylaków?

Laseroterapia to innowacyjna metoda leczenia niewydolności żylnej. To właśnie dzięki niej możliwym staje się minimalizowanie ryzyka wystąpienia jakichkolwiek powikłań. Co więcej, laserowe usuwanie żylaków wykazuje dużą większą skuteczność, nie wykazuje dolegliwości bólowych a sam zabieg jest dużo krótszy aniżeli tradycyjna operacja chirurgiczna.

 

Najnowocześniejsze gabinety, w których wykonuje się tego rodzaju zabiegi wykorzystują laser diodowy 1470nm. To najlepsze urządzenie, które cechuje znacznie większa absorpcja światła – daleko w tyle pozostawia inne rodzaje laserów medycznych, na przykład 940, 980 i 1064nm, gdzie jest ona nawet kilkadziesiąt razy mniejsza. Tym samym, zabieg jest dużo bardziej dokładny, do tego bezpieczny bowiem penetracja jest płytka a światło dociera tylko w zmienioną chorobowo żyłę.

 

Cechy unikalnego światłowodu bi-radialnego

 

Światło lasera emitowane jest radialnie, czyli pierścieniowo, co pozwala na szybkie docieranie, uszkadzanie ściany naczynia i natychmiastowe jej zamykanie. Właśnie taka metoda zapobiega powstawaniu powikłań, na przykład perforacji ściany leczonej żyły.

Sprawdź także: Pięć sposobów na zdrową cerę!

Sam światłowód zostaje wprowadzony do żyły poprzez niewielkie nacięcie, nie używa się jednak w tym celu żadnych prowadników ani cewników a cały zabieg przeprowadzany jest przy zastosowaniu znieczulenia miejscowego. Co ważne, laserowe leczenie żylaków przebiega przy stałej kontroli obrazu USG, dzięki czemu zabieg jest idealnie precyzyjny i nie ma tu mowy o żadnych pomyłkach.

 

Zalety lasera radialnego

  • Pierścień emituje mniejszą ilość energii, przez co zamykanie żył jest bardziej dokładne i bezpieczne.
  • Światłowód idealnie pasuje do kształtu żyły, dzięki czemu unika się ingerencji w zdrową tkankę.
  • Naświetlenie podczas zabiegu jest jednakowe bez względu na rozmiar schorzenia i wielkość samych żył.

 

Efekty leczenia żylaków laserem

 

Skuteczność laseroterapii oceniana jest na 97%. Co więcej, już w trakcie zabiegu żyła jest zamykana nawet w 40% natomiast całkowite zwłóknienie następuje po 3-6 miesięcy po zabiegu. Ciekawostką jest fakt, iż z laserowego usuwania żylaków mogą korzystać pacjenci, dla których przeszkodą była dotychczas narkoza. Laseroterapia odbywa się przy zastosowaniu nieinwazyjnego znieczulenia miejscowego.

Brak skutków ubocznych

 

Inne metody leczenia żylaków wiązały się z dużym prawdopodobieństwem pojawienia się powikłań, takich jak obrzęki, siniaki, a nawet okresowe drętwienie kończyn. W przypadku laseroterapii nie ma o nich mowy. Co więcej, zabiegi laserowe nie wiążą się z żadnym bólem, koniecznością hospitalizacji ani rekonwalescencji.

Źródła:

http://poradnikzdrowia.net/czym-jest-malo-inwazyjna-chirurgia-naczyniowa/

http://portaldermatologiczny.pl/medycyna-estetyczna/dlaczego-laserowe-leczenie-zylakow-jest-lepsze-od-tradycyjnych-metod/

 

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *