Odpowiednia profilaktyka odgrywa ogromną rolę w przypadku wszystkich chorób wenerycznych. Dzięki stosowaniu skutecznego zabezpieczenia można ograniczyć do minimum ryzyko zakażenia.

Kiła to bez wątpienia jedna z najpoważniejszych i najbardziej niebezpiecznych chorób, które są przenoszone drogą płciową. Niezbędnym elementem zapobiegania zakażeniu krętkami kiły jest stosowanie prezerwatywy. Warto zawsze pamiętać o zasadzie ograniczonego zaufania do partnera. Jednocześnie należy również zdawać sobie sprawę z tego, że prezerwatywa nigdy nie daje całkowitej pewności. Jedyną gwarancją jest pozostawanie w monogamicznym związku, w którym partnerzy poddali się badaniu i są zdrowi.

W przypadku wystąpienia objawów, które mogą wskazywać na rozwój kiły, należy zawsze udać się do lekarza. Trzeba pamiętać, że jest to niezwykle niebezpieczna choroba i nie można jej lekceważyć. W przypadku postawienia diagnozy i rozpoznania syfilisu należy postępować zgodnie z zaleceniami lekarza. Kiła jest skutecznie leczona przy zastosowaniu antybiotyków. Najczęściej wykorzystywanym lekiem jest penicylina. Kuracja we wczesnej fazie choroby przynosi bardzo dobre efekty i pozwala na całkowity powrót do zdrowia. Niestety sytuacja ulega zdecydowanemu pogorszeniu wraz z upływem czasu. Chociaż w zdecydowanej większości przypadków udaje się wyleczyć kiłę, jednak krętki mogą spowodować bardzo poważne i jednocześnie nieodwracalne zmiany w praktycznie całym organizmie.

Trzeba także pamiętać o tym, że kiła jest zakaźną choroba, dlatego w przypadku diagnozy należy powstrzymać się od kontaktów seksualnych z partnerem. Niestety u części chorych syfilis zostaje rozpoznany dopiero na późnym etapie rozwoju, ponieważ nie dawał żadnych wyraźnych objawów lub symptomy nie zostały prawidłowo rozpoznane. Nawet w przypadku braku objawów chora osoba nadal zaraża. Jest to jeden z powodów, który sprawia, że trzeba uznać kiłę za bardzo niebezpieczną chorobę i bez wątpienia nie można zapominać o stosowaniu odpowiedniej profilaktyki. Po więcej o chorobach wenerycznych mężczyzn na stronie. http://drmalek.pl/arts/choroby-weneryczne-u-mezczyzn/

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *