Zabiegi na cellulit w gabinecie medycyny estetycznej

Na cellulit cierpi nawet 85% kobiet, które przeszły już okres dojrzewania. Ta mało estetyczna pomarańczowa skórka jest wynikiem nierównomiernego rozkładania się tkanki tłuszczowej. Cellulit najczęściej pojawia się na udach, pośladkach i brzuchu. Niestety, mogą z jego powodu cierpieć zarówno kobiety z nadwagą jak i te szczupłe.

 

Wpływ na pojawienie się tego defektu skóry mają predyspozycje genetyczne, ale również nieodpowiedni tryb życia. Kosmetolodzy mówią w tym przypadku o nieodpowiedniej diecie czy braku aktywności fizycznej. Niestety bardzo trudno jest zapobiegać jego występowaniu, można go natomiast skutecznie usuwać.

Pamiętajmy jednak, że aby uzyskać znowu idealnie gładkie i jędrne ciało niejednokrotnie wymagana jest długotrwała walka i podjęcie terapii łączonej. Od pacjenta wymaga się ogromnej determinacji i motywacji, by systematycznie prowadzić treningi wpływające na redukcję cellulitu oraz korzystać z serii zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. To właśnie one wykazują najlepszą skuteczność, są całkowicie bezpieczne i komfortowe dla osób, które chcą pozbyć się zbędnej „pomarańczowej skórki”.

 

Jakie zabiegi niwelują cellulit?

 

Na początku należy wyraźnie zaznaczyć, iż zabiegi, dzięki którym nastąpi redukcja cellulitu muszą być dopasowane do indywidualnych potrzeb i preferencji pacjenta. Te ustalić może jedynie lekarz dermatolog, który przeprowadza z pacjentem rozmowę kwalifikującą. Bierze się przede wszystkim pod uwagę ogólny stan zdrowia, wyklucza przeciwwskazania jak również patrzy na zaawansowany stan rozwoju cellulitu.

Do najpopularniejszych zabiegów, dzięki którym możliwe jest usuwanie cellulitu zaliczyć można:

  • drenaż limfatyczny. To specjalny masaż, którego zadaniem jest usprawnienie przepływu limfy. Co więcej, drenaż przyśpiesza uwalnianie z organizmu toksyn, które zaburzają prawidłowy proces przemiany materii. Aby zabiegi były skuteczne, należy je wykonywać seriami, w równych odstępach czasu aż do uzyskania zadowalających efektów. Przydaje się również wykonywanie masażu raz na jakiś czas w celu podtrzymania tychże efektów.
  • endermologia. To również masaż jedna w tym przypadku wykonuje się go urządzeniem, który wydziela specjalne podciśnienie a pacjent zakłada specjalny kostium. Masaż wpływa na poprawę krążenia limfy, ujędrnia ciało i usprawnia procesy przemiany materii. Najczęściej wykonuje się 20 zabiegów, w równych odstępach czasu – średnio 2 razy w tygodniu.
  • Emitowane przez laser wiązki światła wnikają w głąb skóry i pobudzają ją do naturalnej odbudowy. Pobudzane zostaje mikrokrążenie, dzięki czemu wspomaga się procesy spalania tkanki tłuszczowej, ujędrniania skóry i usuwania niekorzystnych toksyn. Tłuszcz zostaje rozbity na drobne cząsteczki aż do jego całkowitego zniszczenia.

Sprawdź także:

http://www.artykulynazdrowie.net.pl/zabiegi/likwidacja-cellulitu-na-udach/
http://naszezdrowie.org.pl/zabiegi/mezoterapia-a-cellulit/

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *