Współczesne sposoby usuwania naczynek

Nie da się ukryć, że cera naczynkowa jest na tyle problematyczna, iż nawet dla samych dermatologów jest to nie lada zawodowe wyzwanie. Skóra wrażliwa, skłonna do podrażnień i rumienia, na której pojawiają się tzw. pajączki, reagująca na niekorzystne warunki środowiskowe i atmosferyczne wymaga rzeczywiście sporo uwagi. Osoby, które mają tendencję do pękających naczynek muszą zwracać szczególną uwagę na jej traktowanie.

Niestety, okazuje się, że rozszerzone naczynka to głównie wynik predyspozycji genetycznych. Z ich powodu cierpią głównie kobiety i tak naprawdę niewiele można zrobić, by pajączkom zapobiegać. Owszem, warto stosować zapobiegawczo odżywcze kremy z witaminą C i K, które wzmacniają naczynka krwionośne jednak czynniki zewnętrzne a często również nasz nieodpowiedni styl życia i zła pielęgnacja skóry prowadzą do tego, że popękane naczynka są widoczne – najczęściej na twarzy w okolicach nosa i policzków oraz kończynach dolnych. O ile nie do końca można zapobiegać ich występowaniu to na szczęście można je skutecznie usuwać. Innowacyjne metody z zakresu medycyny estetycznej pozwalają dzisiaj na redukcję pajączków w sposób całkowicie satysfakcjonujący pacjenta.

Czym charakteryzują się nowoczesne metody usuwania naczynek?

Przede wszystkim trzeba zaznaczyć, że zamykanie naczynek w gabinetach dermatologicznych bądź klinikach medycyny estetycznej jest dzisiaj w pełni bezpieczne dla pacjenta. Co więcej, współczesne sposoby wykazują całkowitą skuteczność, są przy tym komfortowe – krótkie i bezbolesne. Warto przy tym zaznaczyć, że najczęściej nie wystarczy jeden zabieg, by pozbyć się nieestetycznych pajączków, pacjent musi wykonać ich całą serię. Patrząc jednak na atut, jakim jest nieinwazyjność tychże sposobów, trudno nie zgodzić się z faktem, iż są to zabiegi idealne.

Jak usuwać dzisiaj popękane naczynka?

Do najpopularniejszych zabiegów, z których korzystają pacjenci z cera naczynkową zaliczyć można jonoforezę, sonoforezę i laserowe usuwanie naczynek.

Jonoforeza wzmacnia naczynka krwionośne – wprowadzany w głąb skóry prąd galwaniczny nie tylko wpływa korzystnie na ścianki naczyń, ale umożliwia też lepsze wchłanianie preparatów odżywczych, dzięki którym skóra jest leczona.

Sprawdź także: Usuwanie żylaków.

Sonoforeza to nic innego jak masaż ultradźwiękami. Dzięki niemu, w głąb skóry wprowadzane są preparaty odżywcze, które swoim działaniem wzmacniają naczynka. Co więcej, ultradźwięki pobudzają proces wytwarzania naturalnego kolagenu i elastyny, dzięki czemu skóra staje się bardziej jędrna i napięta.

Kolejnym sposobem jest laseroterapia, która cieszy się dzisiaj największą popularnością. Wiązki światła, jakie emituje laser wnikają w głąb skóry i niszczą ścianki rozszerzonych naczyń, aż do ich całkowitego zaniknięcia. Co ważne, laser nie wpływa w żaden sposób na zdrowe tkanki, przez co jest w pełni bezpieczny dla pacjenta.

Artykuł powstał przy współpracy z portalem http://clinicadermatologica.pl/

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *