Usuwanie tatuaży

Chociaż moda na tatuaże trwa nieprzerwanie od co najmniej kilku pokoleń to z całą pewnością nie wszyscy podejmują decyzje o trwałym ozdobieniu swojego ciała w sposób przemyślany. Bardzo często kierujemy się emocjami, po czym bardzo szybko żałujemy niechcianej pamiątki.

Rozwój technologiczny sprawił jednak, iż tatuaż można dzisiaj skutecznie usuwać, dzięki czemu wzór nie musi towarzyszyć nam do końca życia. Naukowcy we współpracy z lekarzami opracowali laser, którego wiązki światła o odpowiedniej temperaturze rozjaśniają barwnik w skórze aż do jego całkowitego zniszczenia. Dzięki temu można znowu cieszyć się gładką skóra o jednolitym pigmencie.
Prawdziwą rewolucją okazał się laser Harmony XL High Power Q Switch Nd: YAG 1064/532 nm, który można wykorzystywać bez względu na fototyp skóry. Co więcej, usuwa każdy rodzaj tatuażu, zarówno barwnik czarny jak i ten kolorowy.

Poznaj zalety laseroterapii

Przede wszystkim laser jest metodą w pełni nieinwazyjną i bezpieczną dla pacjenta. O ile wykonywany jest przez profesjonalnie wykwalifikowanego medyka, przy zachowaniu wszelkich standardów jakości to laser nie wywołuje żadnych powikłań.
Laseroterapia jest całkowicie skuteczna – wystarczy od 4 do 6 zabiegów, by całkowicie pozbyć się niechcianego tatuażu. Dzięki wydzielanym wiązkom światła o odpowiedniej temperaturze, tatuaż staje się coraz jaśniejszy aż wreszcie znika całkowicie. Ilość zabiegów jest zawsze ustalana przez lekarza. Wpływ ma tutaj wiele czynników, to na przykład: rodzaj tatuażu, metoda jego wykonania – profesjonalna lub amatorska, głębokość wprowadzenia barwnika, kolor barwnika – czarny lub kolorowy bądź fototyp skóry. Zapewnia to szybkie i skuteczne usunięcie tatuażu.
Warto również podkreślić, iż laseroterapia jest zabiegiem komfortowym dla pacjenta. Nie wywołuje silnego bólu a jedynym powikłaniem może być lekkie szczypanie i zaczerwienienie skóry, które znika do kilku godzinach. Zaraz po zabiegu pacjent może wrócić do dotychczasowej aktywności.
Powikłania po laseroterapii są możliwe, ale tylko wtedy gdy pacjent nie stosuje się do zaleceń lekarza. Skórę należy intensywnie natłuszczać, nie można odrywać powstałego strupka. Skóra nie może być także wystawiana na działanie promieni słonecznych. Takie działania mogą wywołać niekorzystne przebarwienia czy nieestetyczne blizny.

Przeciwwskazania do wykonywania zabiegów

Laseroterapia uznawana jest za zabieg w pełni bezpieczny, ale istnieją pewne przeciwwskazania do jej wykonywania. Przede wszystkim nie mogą z niej korzystać osoby, które cierpią na choroby skóry, takie jak bielactwo, łuszczyca czy świerzb. Przeciwwskazaniem są też wszelkie infekcje wirusowe oraz bakteryjne. Tatuażu metodą laserową nie mogą też usuwać osoby chore na cukrzycę i nowotwory ani te z rozrusznikiem serca. Laseroterapia nie jest wskazana dla kobiet w ciąży, karmiących piersią oraz pacjentów stosujących terapię lekami fotouczulającymi.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *