Skuteczny krem na cellulit – co musi zawierać dobry preparat?

Cellulit, zwany także pomarańczową skórką to szczególna przypadłość kobieca, objawiająca się nierównościami naskóka i zatrzymaniem wody w organizmie. Od zawsze damskie ciało jest na świeczniku, jednakże dopiero niedawno zaczęto zwracać na cellulit szczególną uwagę i piętnować go. Warto w końcu wziąć sprawy w swoje ręce i zastosować kosmetyczne specyfiki, mające za zadanie redukcję nieatrakcyjnej tkanki. Można to zrobić na wiele sposobów, jednakże każda kuracja jest wymagająca i aby przyniosła oczekiwane skutki, musi posiadać kilka komponentów uzupełniających, wśród których wymienia się ćwiczenia fizyczne i zdrową dietę.

Co musi zawierać krem na cellulit aby wykazywał pozytywne działanie w redukcji pomarańczowej skórki?

serum antycellulitowe vialiseCzęsto uważa się, że kosmetyki używane przy redukcji cellulitu powodują wyłącznie efekt placebo. Nie jest to prawdą. Badania kosmetologiczne i dermatologiczne udowodniły, że działanie warunkuje zawartość czynników aktywnych. Substancje aktywne to komponenty  będące w stanie wpłynąć na reakcje biochemiczne w ludzkim organizmie i spowodować zmiany w fizjologii całego ciała. Wśród takich czynników wyróżniamy substancje pochodzenia naturalnego i syntetycznego. Ekologiczne składniki mają o wiele skuteczniejsze działanie niż chemiczne odpowiedniki. Wśród najczęściej spotykanych dobroczynnych subtancji pochodzenia naturalnego wymienia się :

cukier i sól – nie jako konserwanty, lecz w postaci złuszczających elementów, pozwalających pozbyć się zrogowaciałego naskórka

cytryna – sok z  tego cytrusa jest źródłem wielu witamin i mikroelementów. Wobec tego koniecznym

pietruszka – działa moczopędnie, przez co pozwala na redukcję zbędnej wody zalegającej w ciele

jałowiec – wykazuje działanie podwyższające temperaturę, przez co ułatwia przepływ krwi w naczyniach krwionośnych, włosowatych oraz limfy w naczyniach limfatycznych

olej kokosowy  – nawilżacz naturalnego pochodzenia, redukuje zrogowaciały naskórek

Jak często i w jaki sposób aplikować specyfik ?

Warto wspomnieć, że krem na cellulit musi być wcierany, a nie wklepywany. Wcieranie to jedyne działające rozwiązanie. Najlepiej aplikować za pomocą specjalnej szczotki w okrągłymi końcówkami. Wklepywanie nie jest polecane, ze względu na to, ze skłądniki atywne nie są w stanie dotrzeć w głębsze warstwy skórne, tylko zatrzymują się na naskórku. Priorytetem jest także regularne stosowanie kremu.

Vialise jest innowacyjnym odkryciem rynku kosmetycznego. Vialise to naturalne serum antycellulitowe działające miejscowo. Posiada w składzie same naturalne składniki pochodzenia ekologicznego, a więc możemy być pewni jego sprawdzonej formuły. Ponadto, nie powoduje uczulenia i reakcji alergicznych. Poprzez nie posiadanie w składzie sztucznych konserwantów i parabenów może być aplikowany na skłonną do podrażnień skórę.

Vialise zdobyło zaufanie wielu użytkowniczek, które zadowolone z przeprowadzonej kuracji nie szczędzą pozytywnych opinii w Internecie.

Ćwiczenia i zdrowa dieta – obowiązkowe komponenty kuracji

Aby działanie kosmetyku jakim jest krem na cellulit okazało się skuteczne, trzeba powiązać je z innymi czynnikami. Tymi komponentami jest dobra dieta, oparta na owocach i warzywach, wraz z żywnością niskoprzetworzoną oraz ćwiczenia fizyczne stopniowo budujące tkankę mięśniową. Zobacz jak się pozbyć cellulitu.

Podsumowanie – skuteczny krem na cellulit

Krem antycellulitowy to dobrodziejstwo, bezpośrednio działające na naszą skórę. Ponadto, jeśli zastosujemu go w połączeniu z ćwiczeniami oraz zdrową dietą, możemy być pewni szybkich i trwałych efektów. Trzeba wziąć jednak pod uwagę jak ważnym aspektem jest regularność i włączenie kosmetyków w codzienny rytuał pielęgnacyjny. Oprócz tego, filarem działań w walce z cellulitem musi być codzienne picie odpowiedniej dawki wody. To ona najbardziej oczyszcza organizm z toksyn. 

 

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *