Objawy zapalenia układu moczowego

Objawy zapalenia układu moczowego

 Zapalenie układu moczowego zawsze niesie za sobą nieprzyjemne objawy. Do tych najczęściej występujących zalicza się ból podbrzusza i pęcherza, pieczenie cewki moczowej, silne parcie na pęcherz i potrzeba częstego oddawania moczu.

Zapalenie układu moczowego rozwija się bardzo szybko a odpowiedzialne są za nie najczęściej bakterie bądź drożdżaki (które na przykład z narządów płciowych bardzo szybko przenoszą się do układu moczowego).

Nie da się ukryć, że na zapalenie układu moczowego cierpią częściej kobiety – jest to uwarunkowane anatomicznie. Co więcej, aż 30% z nich ubolewa, iż problem ten powraca nawet kilkakrotnie w ciągu jednego roku.

Jeśli odczuwamy parcie na pęcherz czy czujemy ból podczas oddawania moczu to znak, że wizyta u specjalisty, jakim jest urolog staje się niezbędna. Musimy wiedzieć, że nieleczone bądź źle leczone zapalenie może doprowadzić do zaburzeń, które trwale wpłyną na nasze zdrowie. W późniejszym etapie w moczu pojawia się krew, występują zaburzenia funkcyjne (nietrzymanie moczu bądź niemożność opróżnienia pęcherza). Co więcej, dochodzi do zapalenia nerek a w skrajnych przypadkach nawet do ich niewydolności. Efektem może być konieczność dializowania a nawet przeszczep narządu.

Chociaż zapalenie układu moczowego jest chorobą powszechną to pacjenci zgłaszają się do specjalisty najczęściej już w fazie zaawansowanej tej choroby. W pierwszej kolejności niesłusznie stosuje się kuracje domowymi sposobami, które mogą być skuteczne, ale tylko jako środki wspomagające terapię farmakologiczną i zapobiegawczą nawrotom choroby.

 Źródła: http://lifemedica.pl/specjalizacje/urologia/

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *