Mikronakłuwanie przywróci młodość skórze

Dermapen jest najbardziej zaawansowanym pod względem technologicznym urządzeniem do wybiórczego mikronakłuwania skóry. Jest urządzeniem medycznym, którego bezpieczeństwo i skuteczność została potwierdzona certyfikatami CE i FDA. Podczas użycia dermapenu, który działa na zasadzie automatycznego nakłuwania skóry za pomocą pulsujących igieł, powstają jej mikrourazy, co prowadzi do przyspieszenia procesów regeneracyjnych, jakie zachodzą w skórze. W ten naturalny sposób stymuluje się jej odnowę. Podczas zabiegu można także wprowadzić substancje czynne w głąb skóry. Co leczymy podczas zabiegu?

Jakie są efekty?

Przede wszystkim ta skuteczna metoda mikronakłuwania frakcyjnego powoduje stymulację produkcji kolagenu, uruchamiają się procesy naprawcze, a w ich wyniku poprawia się widocznie napięcie i elastyczność skóry. Zwiększone zostaje także ukrwienie oraz odżywienie. Dzięki czemu zmarszczki ulegają spłyceniu. Skóra odzyskuje młodzieńczy wygląd. Poza tym następuje regulacja tak zwanych procesów melanogenezy. Skóra uzyskuje jednolity koloryt oraz jednakową strukturę.

Zabieg przeprowadzany dermapenem pozwala spłycić blizny potrądzikowe, pooperacyjne i pooparzeniowe. Doskonałe efekty są uzyskiwane w leczeniu rozstępów, a także cellulitu. Dzięki stymulacji tym urządzeniem organizm od wewnątrz wytwarza nową skórę. I ta nowa skóra zastępuje bliznę. Skóra zostaje przebudowana jednocześnie z zewnątrz jak i od wewnątrz.

Sprawdź także: Kamica nerkowa – problem dotyczy wielu z nas.

Dzięki zabiegowi mikronakłuwania frakcyjnego skóry można wprowadzić do organizmu substancje czynne. Zabieg staje się więc jeszcze bardziej skuteczny. Jakie substancje można zastosować? Przede wszystkim w głąb skóry wprowadza się koktajle mezoterapeutyczne, osocze bogatopłytkowe. Mogą to także być preparaty na bazie kwasu hialuronowego, krzemionki, aminokwasów. Wszystko zależy od rodzaju schorzenia oraz obszaru skóry, na który oddziałuje dermapen.

Zalecenia do stosowania zabiegu

Zaleceń jest wiele. Przede wszystkim są to drobne zmarszczki, rozstępy, blizny potrądzikowe, pooperacyjne, pooparzeniowe, zwiotczała, starcza skóra, gdy występują poszerzone pory, skóra jest źle odżywiona, poszarzała, zestresowana. Zabieg można stosować na dłonie, skutecznie je odmładzając oraz jest efektywny w leczeniu nadmiernego wypadania włosów.

Przeciwwskazania

Nie każdy jednak może stosować zabieg dermapenem. Choroby nowotworowe, ciąża i okres karmienia piersią, nasilony trądzik, aktywna opryszczka, zapalenie skóry w miejscu nakłuwania to zasadnicze przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu.

Źródła:

http://clinicacosmetologica.pl/oferta/kosmetologia-profesjonalna/

 http://bliznapotradzikowa.pl/

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *