Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja jest zabiegiem oczyszczającym i złuszczającym skórę. Korzysta z niego coraz więcej osób, przede wszystkim kobiet w celu upiększenia skóry twarzy. Warto jednak dodać, że zabieg tego rodzaju może być realizowany nie tylko na twarzy, ale i innych częściach naszego ciała. Najlepiej w celu jego wykonania wybrać się do gabinetu dermatologicznego bądź kliniki medycyny estetycznej.

Na czym polega zabieg?

Zabieg mikrodermabrazji trwa zazwyczaj kilkanaście minut i jest całkowicie bezbolesny, nieinwazyjny i w pełni bezpieczny. Polega na ścieraniu poszczególnych warstw naskórka w sposób mechaniczny, przy pomocy urządzenia ze specjalna głowicą. Ta z kolei pokryta jest diamentami bądź korundem, który wykazuje doskonałe właściwości ścieralne bez naruszania struktury skóry. Najważniejszym jest fakt, iż mikrodermabrazja jest zabiegiem kontrolowanym. Oznacza to, iż specjalista wykonujący ten głęboki peeling ma pełną kontrolę nad złuszczaniem poszczególnych warstw naskórka. Dzięki temu może zmieniać głębokość dotarcia głowicy urządzenia a tym samym nie doprowadzać do uszkodzeń komórek skóry.

Sprawdź także: Grzybica odzwierzęca – co trzeba wiedzieć?

Jak działa mikrodermabrazja?

Przede wszystkim zabieg ma pozwolić na dogłębne oczyszczenie skóry. Dzięki wykonaniu całej serii zabiegów niwelowane zostają zmarszczki, skóra staje się gładka, pozbawiona niedoskonałości i napięta. Co więcej, znikają przebarwienia (na przykład po trądziku) i płytkie blizny.

Warto też zaznaczyć, że mikrodermabrazję coraz częściej stosuje się w celu leczenia cellulitu oraz rozstępów i efekty są niezwykle zadowalające.

Rodzaje mikrodermabrazji

Wyróżnia się dwa, to mikrodermabrazja korundowa i diamentowa. Ta pierwsza uznawana jest za peeling bardziej intensywny i ostrzejszy w swoim działaniu. Kryształki glinu (korund) działa na skórę rzeczywiście mocno. Ten rodzaj zalecany jest osobom, których skóra twarzy oszpecona jest przebarwieniami, bliznami czy rozszerzonymi porami.

Nieco bardziej łagodna jest mikrodermabrazja diamentowa. Ta uznawana jest za bardziej bezpieczną i zalecana jest osobom o wrażliwej, skłonnej do podrażnień skórze.

Efekty po zabiegu

Chociaż uznaje się, że mikrodermabrazja daje najlepsze efekty jeśli wykonywana jest w seriach po nawet 6-10 razy to warto zauważyć, że pierwsze zmian na skórze widoczne są już po pierwszym zabiegu. Skóra staje się gładka i napięta a przebarwienia wyraźnie się zmniejszają. Jeszcze lepsze efekty zabiegu uzyskiwane są jeśli zaraz po mikrodermabrazji lekarz nakłada na skórę pozbawioną już zrogowaciałego naskórka specjalne preparaty odżywcze. Pamiętajmy, że dokładnie oczyszczona skóra będzie lepiej wchłaniać poszczególne składniki witaminowe. Mikrodermabrazję stosuje się zresztą bardzo często na przemian z innymi zabiegami upiększającymi i wpływającymi na lepszy stan skóry. Tutaj wymienić można na przykład mezoterapię.

Kto powinien skorzystać z zabiegu mikrodermabrazji?

Przede wszystkim osoby, które chcą zadbać o piękny i zdrowy wygląd swojej skóry. To głównie ci, którzy zauważyli u siebie pierwsze zmarszczki i zwiotczenie skóry. Mikrodermabrazja jest idealna dla wszystkich, którzy cierpią z powodu blizn i przebarwień potrądzikowych, borykają się z rozszerzonymi porami, zaskórniakami czy łojotoku, rozstępów i cellulitu.

Kto nie może skorzystać z zabiegu mikrodermabrazji?

Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu jest stan zapalny skóry, otwarta rana czy aktywna opryszczka. Mikrodermabrazja nie zostanie wykonana jeśli na skórze występuje łuszczyca bądź grzybica. Zabieg ten nie może być także zrealizowany w miejscu występowania znamion, na przykład pieprzyków czy włókniaków.

Źródła:

http://zdrowecialomag.pl/

http://vivanazdrowie.pl/

 

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *