Mezoterapia w leczeniu łysienia

Wypadające w większych ilościach włosy to dla kobiet prawdziwa tragedia, która może stać się nawet przyczyną poważnej depresji. Jednak stresowanie się wystąpieniem pierwszych objawów łysienia może tylko nasilić problem. Zamiast tego lepiej jest udać się do trychologa, który ustali prawdziwą przyczynę nadmiernego wypadania włosów i zaleci nam odpowiednie terapię. Obecnie znane są sposoby na to, aby zachować przez długi czas gęste i zdrowe włosy. Jednym z nich jest mezoterapia.


Czy włosy muszą wypadać? Kiedy wypadanie włosów powinno wzbudzić niepokój?

Przeciętny człowiek ma około sto tysięcy włosów, które mają prawie taką samą gęstość. Normalnym zjawiskiem jest wypadania do stu włosów dziennie, ponieważ w miejsce utraconych włosów wyrastają następne. Jeśli dojdzie do sytuacji, gdzie zaczynamy tracić nadmierną ilość włosów lub dojdzie do pojawienia się łysego miejsca, to może to świadczyć o pierwszych objawach łysienia. Jeśli mieszki włosowe uległy degeneracji, to konieczne jest jak najszybsze podjęcie odpowiedniej terapii, aby nie doszło do całkowitego ich zaniku. W celu uzyskania prawidłowej diagnozy, należy udać się do trychologa. Łysienie dzielimy na pierwotne, czyli łysienie typu męskiego oraz łysienie plackowate i wtórne. Obecnie współczesna medycyna zna wiele skutecznych sposobów radzenia sobie z wypadaniem włosów, a ponadto istnieje wiele zabiegów, które są w stanie zapobiec trwałemu wyłysieniu.

Mezoterapia, czyli sposób na skuteczne zahamowanie wypadania włosów

Mezoterapia igłowa polega na wykonywaniu licznych nakłuć w skórę głowy w celu zaaplikowania specjalnych koktajli odżywiających włosy. Stosowane są również środki farmaceutyczne typu minoksidil czy też steroidy. Mezoterapia jest zabiegiem leczniczym, którego celem jest poprawienie kondycji skóry oraz jej zregenerowanie. Okazuje się, że metoda ta nie tylko jest skuteczna w przypadku wypadania włosów, ale także stosuje się ją w celu przeciwdziałania starzeniu się skóry, cellulitowi, rozstępom a nawet w przypadku blizn potrądzikowych.

Jak wygląda zabieg mezoterapii?

Mezoterapia polega na wprowadzeniu substancji czynnych w głębokie warstwy skóry, do czego wykorzystuje się specjalnie spreparowane impulsy elektryczne lub wstrzykuje się aktywne preparaty. Mezoterapię igłową przeprowadza dermatolog w gabinecie medycyny estetycznej. Głównym skutkiem zabiegu jest wzmożenie proces odnowy kolagenu oraz elastyny, co z kolei zapewnia odżywienie i napięcie skóry oraz jej zdrowy wygląd. Jeśli chodzi o problem wypadania włosów, to mezoterapia przywraca prawidłowe mikrokrążenie skóry głowy oraz stymuluje wzrost włosów. Jest to świetna metoda w przypadku osób cierpiących na łysienie androgenowe czy też plackowate. Mezoterapia jest polecana także w przypadku osób, u których doszło do osłabienia krążenia, zmian hormonalnych w okresie ciąży czy też konkretnych czynników mechanicznych.

W przypadku wczesnej fazy stanów chorobowych, osłabienia włosów, wypadania sezonowego czy też w profilaktyce można zastosować mezoterapię bezigłową. Niestety w przypadku długotrwałych zmian chorobowych trzeba przygotować się na konieczność zastosowania mezoterapii igłowej u dermatologa. Preparatami stosowanymi podczas mezoterapii są specjalnie przyrządzone mieszanki, które zwierają minerały, witaminy i leki przeciwzapalne. Ich zadaniem jest wzmocnienie kondycji włosów, odżywienie ich oraz pobudzenie do szybszego wzrostu. Zabiegi przeprowadza się w seriach, a ich liczba i częstotliwość uzależnione są od indywidualnych potrzeb danego pacjenta czy też od stopnia powikłań chorobowych.

Zobacz również – jak wygląda trichogram?

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *