Metody usuwania popękanych naczynek na twarzy

Naczynka na twarzy są zazwyczaj bardzo widoczne, dlatego wiele osób próbuje zakryć je za pomocą specjalnego makijażu. Istnieją jednak metody, które pozwalają pozbyć się tego typu zmian na zawsze, chociaż wymaga to wizyty w gabinecie medycyny estetycznej.

Warto zdecydować się na profesjonalny zabieg zwłaszcza w sytuacji, gdy specjalistyczne kosmetyki nie przynoszą już efektów. Nie oznacza to jednak, że można całkowicie zrezygnować ze stosowania specjalistycznej pielęgnacji po usunięciu zmian. W przypadku osób z tendencją do pękania naczyń krwionośnych należy mieć na uwadze, że usunięcie pajączków nie usuwa problemu. Dlatego zawsze warto dbać o cerę. Zamykanie naczynek to obecnie bardzo popularny zabieg. Za pomocą specjalnych urządzeń można pozbyć się pajączków nie tylko z twarzy, ale również z nóg i innych części ciała. W ten sposób można pozbyć się ich na zawsze i specjalny makijaż przestaje być potrzebny. Metodami najczęściej stosowanymi w przypadku usuwania naczynek na twarzy są: elektrokoagulacja i laseroterapia.F

Elektrokoagulacja to jedna z najtańszych metod, która pozwala na zamknięcie naczyń krwionośnych. W tym przypadku stosuje się ładunki elektryczne, które mają na celu zniszczenie ścian naczynia krwionośnego. Takie zamknięte naczynie po pewnym czasie zostaje wchłonięte i przestaje być widoczne. Ten zabieg z oczywistych względów jest jednak niewskazany w przypadku osób posiadających rozrusznik serca.

Sprawdź także: Zabieg dermapenem.

Zamykanie naczynek za pomocą lasera polega na podgrzaniu zmiany, co powoduje jej koagulację. Metoda VPL pozwala uzyskać lepsze efekty niż IPL, ponieważ jest w stanie wyłapać mniejsze zmiany. Może ona zadziałać korzystnie także w przypadku, gdy cera jest stale zaczerwieniona, ale pajączki jeszcze się nie pojawiły.

Metoda IPL stosowana jest w przypadku nieco większych zmian. Okazuje się skuteczna w zamykaniu naczynek o osób z jasną karnacją. Stosunkowo jest to jednak metoda najdroższa. Także w tym przypadku istnieje wiele przeciwwskazań do zastosowania terapii, dlatego warto wcześniej zapoznać się z listą, która jest zwykle umieszczona na stronie gabinetu medycyny estetycznej.

Przeciwwskazaniem do laserowego zamykania naczynek jest zwykle stosowanie leków, które pod wpływem światła mogą wywoływać przebarwienia. Zabiegowi nie mogą się poddać osoby, u których występują czynne stany zapalne, takie jak trądzik lub opryszczka. Konieczne jest ustalenie z lekarzem najbardziej odpowiedniego terminu zabiegu, ponieważ niejednokrotnie terapię należy przeprowadzić w seriach.

Źródła:

http://zabiegiestetyczne.net.pl/o-dermatologii/zamykanie-naczyn-krwionosnych-co-nalezy-pamietac/

http://modaija.pl/jaki-krem-i-tonik-stosowac-do-cery-naczynkowej/

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *