Jak łagodzić ból stawów?

Jak łagodzić ból stawów?

 Ból stawów w początkowej fazie choroby reumatologicznej pojawia się najczęściej w wyniku wzmożonej aktywności fizycznej. To właśnie wtedy dochodzi do nadwyrężenia mięśni oraz stawów, które dają się we znaki. Pierwsze bóle mogą pojawić się po ciężkiej pracy fizycznej, ale również codziennym domowym sprzątaniu, uprawianiu amatorskich sportów czy chociażby dłuższym spacerze.

Zmagasz się z problemami reumatologicznymi? Sprawdź!

reumatolog gdańsk

Zazwyczaj w takim sytuacjach sięgamy do dostępne w aptekach środki przeciwzapalne i przeciwbólowe, które otrzymujemy bez recepty. Trzeba jednak pamiętać, że tylko reumatolog jest w stanie rozpoznać schorzenie i zalecić odpowiednie leczenie. W innym przypadku łagodzenie bólu stawów jest tylko tymczasowym tłumieniem choroby, której objawy w postaci coraz bardziej ostrego bólu będą występować częściej, o większej sile. Taka sytuacja doprowadzić może do rozwoju choroby w stadium zaawansowanym a wtedy pacjent uskarżać się może nawet na całkowite usztywnienie poszczególnych partii stawów i trwałej niepełnosprawności fizycznej.

Czy iść do reumatologa?

Jeśli jednak jesteśmy pod stałą kontrolą medyka, jakim jest reumatolog a bóle stawów nadal występują – pamiętajmy, że choroby reumatologiczne są najczęściej przewlekłe a ich leczenie długotrwałe, powinniśmy „ratować się” sprawdzonymi sposobami ich łagodzenia.

Dobrym sposobem jest stosowanie chłodnych okładów oraz spożywanie dużej ilości siemienia lnianego, który wpływa na szybką regenerację tkanek łącznych. Podobne działanie ma zresztą miód gryczany i kompres z soli morskiej.

Źródła:

http://naszezdrowie.org.pl/inne/czym-zajmuje-sie-reumatolog/

http://studiowizazueffect.pl/poradnik/czym-jest-reumatologia/

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *