Jak dbać o jasną skórę?

Jak dbać o jasną skórę?

Fotoprotekcja to fachowe nazewnictwo procesu, jakim jest ochrona skóry przed działaniem szkodliwych promieni słonecznych. Warto o nią zadbać przede wszystkim jeśli posiada się cerę jasną, bo to ona jest szczególnie narażona na niebezpieczne czynniki. Przede wszystkim należy zaopatrzyć się w odpowiednie kremy z filtrami przeciwsłonecznymi. Bardzo często o tym zapominamy a chcąc uzyskać szybko piękną opaleniznę, z premedytacją wręcz wystawiamy skórę na słońce, nierzadko też stosujemy kosmetyki przyśpieszające zmianę kolorytu na brązowy. Skóra jasna niezwykle długo się opala natomiast bardzo szybko ulega poparzeniom. To właśnie ja należy chronić najbardziej stosując wysokie filtry przeciwsłoneczne 50+.

Sprawdź także: Na czym polega choroba zwana twardziną?

Takie same należy stosować u dzieci zawsze, bez względu na rodzaj karnacji i typ skóry. Jak potwierdza zresztą dr n. med. Igor Michajłowski, właściciel Clinica Dermatologica, trzeba się chronić od dzieciństwa. Im jaśniejsza skóra, czyli jej fototyp, tym bardziej opalanie nie jest wskazane. Uważa się, że podczas przebywania na słońcu, powinno się stosować filtry przeciwsłoneczne SPF 50+ co dwie godziny.

Jak to jest z filtrami?

Trzeba jednak pamiętać, że żaden filtr kosmetyczny nie chroni przed niekorzystnym działaniem promieni słonecznych w 100%. Nie wystarcza także nadmierna produkcja melaniny, czyli substancji, która w naturalny sposób ma chronić naszą skórę.

Pamiętaj też, że słońce dociera również w cieniu i pod wodą. Właśnie dlatego osoby o bardzo jasnej karnacji powinny unikać ekspozycji na słońcu w godzinach jego wzmożonego promieniowania, czyli od godziny 11:00 do 17:00.

Pamietaj! Nie należy ignorować żadnych objawów. Jeżeli jesteś zaniepokojny/a stanem swojej skóry koniecznie zgłoś się do specjalisty dermatologa.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *