Cellulit

Z medycznego punktu widzenia, cellulit jest objawem nieprawidłowości rozrostowej tkanek łącznych i nierównomiernego rozłożenia wody, oraz tłuszczu pod tkanka skórną. Dzieje się tak w wyniku zaburzeń przepływu krwi i limfy, zaburzeń hormonalnych bądź dysfunkcji procesu przemiany materii.

Jak powstaje cellulit?

Cellulit zauważyć można u 80% kobiet. Może pojawiać się u tych bardzo młodych, w okresie dojrzewania jak i nieco starszych, na przykład w procesie menopauzalnym. Chociaż uznaje się, iż ryzyko jego występowania jest większe u osób z nadwaga bądź otyłych to tzw. pomarańczowa skórka może być widoczna na skórze także ludzi bardzo szczupłych.

Fakt istnienia cellulitu można potwierdzić wykonując prosty test „uszczypnięcia”. Ponieważ w pierwszej kolejności pojawia się on po wewnętrznej stronie ud to właśnie w tym miejscu warto wykonać próbę – po ściśnięciu skóry ta stanie się pofałdowana i nieregularna, niczym skórka pomarańczy. To właśnie na tym etapie, kiedy cellulit widoczny jest tylko w czasie wykonywania testu należałoby rozpocząć walkę o jego niwelowanie. Ta powinna przebiegać w postaci zmiany diety, wzmożonej aktywności fizycznej oraz wykonywania nieinwazyjnych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej.

Mieszkasz w Trójmieście? Masz problemy z cellulitem? Sprawdź ofertę: USUWANIE CELLULITU GDAŃSK 

Jeśli problem cellulitu zostanie zbagatelizowany to w szybkim tempie pojawi się jego druga faza. Wtedy nierówności są zauważalne na skórze nawet bez wykonywania testu. Pamiętajmy, że cellulit jest nie tylko defektem kosmetycznym, ale może sprzyjać powstawaniu licznym schorzeniom. W kolejnej fazie może sprawiać już ból w trakcie leżenia bądź chodzenia i wtedy objawy tego rodzaju traktowane są już jako choroba wymagająca profesjonalnego leczenia.

Jak walczyć z cellulitem?

Jak wspomnieliśmy, walka z cellulitem powinna rozpocząć się już w fazie pierwszej jego powstawania. Powinna być realizowana wieloetapowo, przy wykorzystaniu kilku metod jednocześnie. Nie wystarczy sama dieta czy aktywność fizyczna. Z pomocą przychodzą również skuteczne zabiegi kosmetyczne, na przykład te z zakresu medycyny estetycznej.

Wymienić tutaj można chociażby drenaż limfatyczny, mezoterapię, iniekcje kwasu hialuronowego, lipolizę iniekcyjną, zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego czy zabiegi Demapenem. Ogromną popularnością cieszy się również laseroterapia laserem Harmony XLClearLift – emisja światła o optymalnie dobranej temperaturze rozbija tkankę tłuszczową na cząsteczki, powodując jej niszczenie.

Warto pamiętać, że walka z cellulitem nie jest łatwa i najczęściej wymagana jest seria zabiegów. O ilości i częstotliwości wykonywanych serii może decydować jedynie lekarz dermatolog, pod którego kontrolą są wykonywane. Tylko wtedy można spodziewać się oczekiwanych efektów.

Źródła:

http://medicinemag.pl/cellulit/

http://zabiegiestetyczne.net.pl/zabiegi/cellulit/

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *