W celu pozbywanie się zbędnego owłosienia coraz częściej sięgamy po metodę przy użyciu lasera. Jest to bowiem bezpieczna i bezinwazyjna metoda depilacji. Zabieg ten nie powoduje żadnych uszkodzeń, ani podrażnień skóry. Może być także stosowany przez osoby z różnej grupy wiekowej.

Za jeden z najnowszych laserów uważa się laser Vectus, ponieważ gwarantuje on szybki, jak również skuteczny zabieg usuwania nadmiernego owłosienia. Gwarantuje także zminimalizowanie ryzyka ponownego wyrastania niechcianych włosków, dzięki zastosowaniu nowatorskich technologii. Zabieg ten w niektórych przypadkach należy powtórzyć, ponieważ może zdarzyć się tak, iż nie wszystkie włoski rosną równocześnie. W związku z czym wykonanie trzech serii naświetlania, w odstępach kilkutygodniowych spowoduje, że pozbędziemy się owłosienia na stałe. Jednakże u małej grupy osób zalecane jest wykonanie zabiegu utrwalającego, który powinno się wykonać po upływie dwóch lat od ostatniego naświetlenia.

Warto wspomnieć, iż laser Vectus, jako jedyny na świecie wyposażony jest w czytnik poziomu melaniny. Oznacza to, że tuż przed samym zabiegiem czytnik przykładany jest do skóry pacjenta, w miejscu, w którym usuwane będzie zbędne owłosienie (o tym więcej tutaj – http://trojmiasto.eska.pl/poznaj-miasto/marzysz-o-bezpiecznej-i-trwalej-depilacji-postaw-na-wyjatkowy-laser-vectus-w-clinica-cosmetologia/569790).

Laser Vectus w porównaniu do innych laserów ma bardziej równomiernie rozłożoną energię świetlną w plamce tworzonej przez impuls głowicy. W związku z czym główną zaletą jest zwiększona wydajność, jak również efektywność przeprowadzanego zabiegu depilacji.

Czy zabieg laserem Vectus jest bezpieczny?

Należy zaznaczyć, iż zabieg jest bezbolesny z tego względu, iż głowica urządzenia pokryta jest szafirowym szkłem, które ma właściwości chłodzące skórę. Głowica urządzenia dodatkowo wyposażona jest w technologię Advanced Contact Cooling, która powoduje, że dobierana moc urządzenia jest odpowiednio dostosowywana do odczuwania ciepła przez pacjenta.

Laser ten jest odpowiedni dla osób o każdym kolorze włosów i karnacji skóry – nawet przy skórze opalonej i blond włosach. Jako jedyny pozwala na przeprowadzenie zabiegów przez cały rok – również latem – co w przypadku innych laserów jest niemożliwe.

Na jakiej zasadzie działa światło lasera?

Światło lasera przenika w głąb skóry, w związku z czym jest pochłaniane przez melaninę, a więc barwnik, który występuje w dużym stężeniu, w mieszkach włosowych. Prowadzi to do tego, iż w wyniku powstałej energii cieplnej możliwe jest usunięcie cebulek włosa na stałe.

 Depilacja laserem Vectus – wskazania

Zabieg wykonuje się w każdym przypadku pojawiania się nadmiernego owłosienia, zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. W szczególności wykonuje się w miejscach:

  • – twarzy
  • – ramion
  • – okolic bikini
  • – nóg
  • – brzucha
  • – pleców

Cała procedura przeprowadzenia zabiegu jest stosunkowo prosta, a opiera się na:

  • – dokładnym określeniu czynników determinujących parametry wykonania zabiegu
  • – określenia fototypu skóry pacjenta
  • – określenia miejsc, które nie będą poddawane zabiegi, tj. pieprzyki, znamiona

Aczkolwiek jeżeli chodzi o procedurę przed zabiegiem, to nie wymagane jest żadne szczególne przygotowanie.


źródło: https://trojmiasto.tv/Depilacja-Laserowa-Gdansk-VECTUS-Clinica-Cosmetologica-dr-Igor-Michajlowski-13044.html

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *